Jak EVROmat vyrostl

Spuštění motivačního a věrnostního programu se stalo důležitou součástí obchodního úspěchu společnosti EVROmat. Pomohl ke skokovému nárůstu prodejů i obchodní marže firmy. „Jeho efekt je patrný především při porovnání statistik mezi zákazníky, kteří byli do programu zařazeni, a těmi, kteří ne,” říká předseda představenstva Vít Hroch o systému, který firmě pomáhá posilovat vztahy se zákazníky a zefektivňuje prodej nabízených produktů.

EVROfest - vztah k zákazníkům

NA CESTĚ K LEPŠÍM VZTAHŮM SE ZÁKAZNÍKY

EVROmat je jedním z největších českých výrobců a prodejců stavebního materiálů. Má miliardový obrat a na patnáct set zákazníků, především ze segmentu stavebních firem. Motivační a věrnostní program je promyšleným a sofistikovaným systémem, jak s těmito zákazníky komunikovat. Naše řešení dovede analyzovat jejich chování a na základě toho k nim přistupovat – nabízet preferované informace, výzvy a akční nabídky ušité na míru skutečným potřebám obchodního partnera.

PRODEJE V PRŮBĚHU PROGRAMU

Zákazníci nezařazení do programu +1 %
Zákazníci zařazení do programu +35 %

MARŽE V PRŮBĚHU PROGRAMU

Zákazníci nezařazení do programu +6,6 %
Zákazníci zařazení do programu +42,6 %

EVROfest - logistika

FESTIVALOVÁ LOGISTIKA

Motivační a věrnostní program jsme od začátku koncipovali jako funkční a atraktivní nástroj pro obchodní zástupce společnosti EVROmat. Také jsme chtěli, aby se vybrané odměny staly silnou motivací pro registraci. Proto jsme zajistili široký sortiment benefitů, který pravidelně obměňujeme. Stálou nabídku navíc rozšiřujeme o časově omezené akce vybraných produktů – sledujeme aktuální trendy i roční období. Odměny, které si zákazníci z katalogu vyberou, zajistíme u nasmlouvaných dodavatelů a doručíme, kam je potřeba.

ODMĚNY OD ANDĚLA

Připravili jsme vizuální styl programu, který jsme následně promítli do grafické podoby všech výstupů – portálu EVROfestu, tištěného katalogu odměn nebo newsletterů s novinkami a akcemi. Připravili jsme také sadu propagačních letáků, vyrobit jsme nechali roll-upy, bannery, podlahové samolepky nebo magnety na auta.
EVROfest - Odměny

EVROfest - Odměny do programu

EVROFEST TIMELINE

EVROfest - Zákazníci v programu

JAK DOSTAT ZÁKAZNÍKY DO PROGRAMU

Spolu se spuštěním programu bylo klíčové efektivně oslovit zákazníky EVROmatu. To byla úloha pro obchodní zástupce společnosti. Mohli se však opřít o řadu komunikačních nástrojů, které jsme pro ně připravili. „OZeťáci“ vzali tuhle výzvu za svou a už během prvních tří měsíců se jim podařilo pro registraci do programu získat nejen polovinu dosavadních zákazníků firmy, ale také řadu nových. I zde se ukázalo, jak důležitá je aktivní role klienta při přípravách a nastavování parametrů programu.

EVROfest - online řešení

EVROFEST ONLINE

Vstupní branou do Nekonečného festivalu odměn je internetový portál. Obsahuje katalog, vysvětluje pravidla věrnostního programu a umožňuje přihlášení do personalizované sekce. Díky kalkulačce odměn zákazník jednoduše zjistí, kolik EVROšů získá za nákup zboží u EVROmatu a jak se dostat ke své vytoužené odměně. Vyladit poměr mezi výší útraty a počtem získaných věrnostních bodů byla pro nás a kolegy z EVROmatu jedna z největších výzev.

EVROfest - Komunikace a cílení

KOMUNIKOVAT A CÍLIT

Klienty registrované v programu pravidelně kontaktujeme. Využíváme e-mailing, SMS zprávy i klasickou poštu. Dostávají od nás informace o novinkách v programu a newslettery s akčními nabídkami. Díky vlastnímu CRM systému, do kterého má EVROmat neomezený přístup, dokážeme komunikaci cílit na vybrané segmenty zákazníků a zprávy personalizovat.

Evroest 2020

EVROFEST 2020 V NOVÉM KABÁTĚ

Na jaře 2020 jsme odstartovali další ročník programu s novým vizuálem. Ten původní jsme chtěli nahradit variabilnějším systémem, který bude bližší zákazníkům i klientovi. Retro styl odkazuje na reklamy ze 30. let minulého století. Elegantní krásky a filmové hvězdy se tehdy usmívaly z letáků a plakátů, ať už držely láhev s limonádou nebo poslední model vysavače…

EVROfest je pro nás naprosto unikátním nástrojem, který napomohl zlepšení obchodních výsledků firmy. Současně umožňuje dlouhodobé budování užších vztahů s našimi partnery. Odměny, které si vybírají, nám pak odhalují jejich záliby a přání. To jsou pro každého obchodníka zásadní momenty, z nichž plyne i naše neskrývaná spokojenost s výsledky programu.

Ing. Vít Hroch, předseda představenstva společnosti EVROmat, a.s.

Zaujaly vás spotřebitelské soutěže nebo motivační programy?

Kontaktujte nás!

Rádi za vámi přijedeme a představíme všechny výhody, které tak získáte.

Volejte: +420 283 062 300
Pište: info@amden.cz