fbpx

Modrý svět výhod Woodcote

Jeden z největších řetězců se stavebninami v České republice a specialista na suchou výstavbu hledal způsob, jak lépe motivovat zákazníky k nákupu ve svých prodejních centrech v Česku a na Slovensku. Zároveň lidé ze skupiny Woodcote přemýšleli strategicky a s dlouhodobým výhledem. Říkali nám, že si chtějí klienty udržet co možná nejdéle. A tak jsme pro ně stvořili Svět výhod.

Program společnosti Woodcote Svět výhod fungoval v České republice i na Slovensku od roku 2015. Zatímco jeho česká verze skončila v roce 2021, na Slovensku program Svět výhod stále probíhá a v dubnu 2022 dokonce dostal i novou grafiku.

Woodcote Svět výhod - www řešení

NASTAVILI JSME SYSTÉM

Aby motivační a věrnostní program dobře fungoval, s klientem jsme nejprve promysleli jeho systém. Program se pro obchodní zástupce Woodcotu musel stát nástrojem pro efektivnější prodej nabízených produktů. Klíčové bylo nastavení kvalitní komunikace s cílovou skupinou, do které patří především stavební a realizační firmy. Nakonec jsme určili vhodné poměry mezi získávanými body a odměnami, které za ně registrovaný zákazník může dostat.

48
ZAPOJENÝCH
PRODEJEN

1 200+
ROZESLANÝCH
NEWSLETTERŮ

42 000+
NÁVŠTĚVNÍKŮ
WEBU

12 000+
DORUČENÝCH
ODMĚN

Woodcote Svět výhod

MODRÁ PLANETA

Pokračovali jsme přípravou vizuálního stylu programu. Ten jsme promítli do grafické podoby všech výstupů – webu Světa výhod, tištěného katalogu odměn nebo newsletteru s novinkami a akcemi. Připravili jsme také sadu propagačních letáků, aby se zákazníci o programu dozvěděli a chtěli se do něj zapojit. Vyrobit jsme nechali roll-upy, bannery, podlahové samolepky nebo magnety na auta.

Woodcote Svět výhod - www řešení

SVĚT VÝHOD OŽIL NA WEBU

Vstupní branou do Světa výhod jsou webové stránky. Obsahují katalog, vysvětlují pravidla věrnostního programu a umožňují přihlásit se do personalizované sekce. Díky kalkulačce odměn zákazník jednoduše zjistí, kolik bodů získá za nákup zboží u Woodcotu a jak se dostat ke své vysněné odměně.

Woodcote Svět výhod -odměny na cestě k zákazníkovi

ODMĚNY AŽ K ZÁKAZNÍKOVI

Zajistili jsme široký sortiment odměn a benefitů, který pravidelně obměňujeme. Stálou nabídku rozšiřujeme o časově omezené akce podle momentálních trendů a ročních období. Když se zákazník rozhodne své body uplatnit, zajistíme odměnu u dodavatele a vybrané zboží doručíme, kam je potřeba. Buď konkrétnímu obchodnímu zástupci, na pobočku Woodcote centra nebo na přímo na adresu zákazníka.

Woodcote - vizuál motivačního programu

KOMUNIKACE NIKDY NEKONČÍ

Před spuštěním nového běhu programu stávající zákazníky oslovíme – e-mailem, SMSkou i klasickou poštou. Registrovaní zákazníci od nás pravidelně dostávají newslettery s novinkami v programu a akčními nabídkami. Díky vlastnímu CRM systému dokážeme komunikaci cílit na vybrané segmenty zákazníků a zprávy personalizovat.

Woodcote Svět výhod - www řešení

PROGRAM, KTERÝ FUNGUJE

Informovaný, spokojený a věrný zákazník je klíčovým předpokladem pro obchodní úspěch podniku. Svět výhod, který pro Woodcote spravujeme, pomáhá skupině získávat významné zakázky a meziročně navyšovat prodeje ve všech nabízených segmentech stavebního materiálu v rozmezí 10–15 %.

NOVÁ GRAFIKA NA SLOVENSKU

„Novou grafiku jsme dělali pro český Svět výhod a v duchu těchto změn jsme následně udělali podobnou změnu i v slovenské verzi tohoto programu. Planeta v logu motivačního programu byla původně kreslená a stejně jako u českého se planeta změnila na barevnou ilustraci. Proměnou prošla i typografie, která tak reagovala na „facelift“ korporátní identity společnosti Woodcote,“ komentuje vizuální úpravy motivačních programů grafický designér Daniel Tlamka.

Spolupráce s agenturou Amden je pro nás nesmírně cenná. Její přístup je velice profesionální. Lidé z Amdenu nám ukázali jiný pohled na obchod, než jaký jsme dosud měli sami.

Jan Čajka, manažer nákupu skupiny Woodcote CZ

Zaujaly vás spotřebitelské soutěže nebo motivační programy?

Kontaktujte nás!

Rádi za vámi přijedeme a představíme všechny výhody, které tak získáte.

Volejte: +420 724 293 727